51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

به چه علت زیر یخچال آب می دهد

به اشتراک بذارید

به چه علت زیر یخچال آب می دهد

به چه علت زیر یخچال آب می دهد، از مهمترین علت هایی که می توانیم به آن اشاره کنیم: مسدود شدن یا یخ زدن لوله تخلیه، پر شدن مخزن آب و نشت آب از سینی تخلیه می باشد.

اگر در یخچال خود با مشکلی روبه رو شدید، فقط کافی است، با نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج تماس بگیرید.

علت آب جمع شدن داخل یخچال

 علت های آب دادن زیر یخچال کدامند؟

همان طور که مشخص است، زمانی مشکل در یخچال پیش می آید که قطعه ای در آن خراب شده باشد. در این حالت باید مورد برسی قرار بگیرد. در ادامه به علت های اصلی که ممکن است، باعث آب دادن زیر یخچال پیش آید، اشاره خواهیم کرد:

  • مسدود شدن یا انسداد لوله تخلیه آب یخچال: یکی از مهمترین عامل این مشکل در قسمت تخلیه آب دستگاه خواهد بود. یعنی در قسمت لوله، یا دچار گرفتگی شده یا اینکه دچاره یخ زدگی شده است. در این صورت آب در این بخش تجمع می کند و در انتها به جای تخلیه شدن، از زیر دستگاه خارج خواهد شد.
  • شکستگی یا ترک در قسمت سینی تخلیه آب: یکی دیگر از علت ها می توانیم به خرابی یا نشتی در سینی زیر یخچال اشاره کرد. اگر همچین مشکلی پیش آید آب از زیر دستگاه شما از قسمت ترک خورده سینی به بیرون خارج خواهد شد.
  • شل شدن لاستیک درب یخچال: شاید در نگاه اول اصل فکر نکنید که این قطعه می تواند همچین مشکلی را به وجود آورد، اما اگر واشر درب خراب شده باشد هوای گرم وارد کابین شده همین امر باعث رطوبت در یخچال و در انتها آب از زیر دستگاه به بیرون می رود.
  • خرابی در شیر آب یخ ساز: معمولا یخچال هایی که دارای شیر آب باشند، ممکن است بر اثر نشتی شلنگ آن، آب از زیر یخچال به بیرون خارج شود.
  • خرابی در قسمت پمپ تخلیه آب: در بیشتر یخچال ها که دارای پمپ دخلیه هستند، اگر این قطعه دچار خرابی شود آب به راحتی از آن به بیرون نمی رود و باعث تجمع و در نهایت از زیر دستگاه شما خارج خواهد شد.
  • خراب شدن یا سوراخ شدن فیلتر آب: اگر چه فیلتر دستگاه شما به هرنحوی خراب یا سوراخ شده باشد، باعث این مشکل خواهد شد.

نتیجه گیری: همان طور که در این مقاله به مشکلاتی که باعث به وجود آمدن آب بر زیر یخچال خواهد بود، اشاره کردیم باز هم ممکن است دلایلی مثل تراز نبودن یخچال یا خرابی درب یخچال و حتی تنظیم نبودن درجه دمای یخچال اشاره کرد.

برای خطا یخچال را چگونه بر طرف کنیم؟ کلیک کنید.

 

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سیزده =