51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

خطا یخچال را چگونه بر طرف کنیم؟

به اشتراک بذارید

خطا یخچال را چگونه بر طرف کنیم؟

خطا یخچال را چگونه بر طرف کنیم؟ این توضیحات کد خطا می تواند به شما در تشخیص مشکل یخچال کمک کند. یخچال زمانی که کنترل خرابی قطعه را تشخیص دهد، کد خطا را روی نمایشگرهای دیجیتال دمای فریزر و یخچال نمایش می دهد. نمایشگر دمای فریزر شماره کد و صفحه نمایش دمای یخچال E را نشان می دهد.

هنگامی که کنترل یک خطای ارتباطی بین کنترل پنل و برد کنترل الکترونیکی را تشخیص داد، صفحه نمایش دمای فریزر Er و صفحه نمایش یخچال Pc را نشان می دهد.برای یافتن علت کد خطا و دریافت مشاوره عیب یابی برای پاک کردن کد با تعمیر یخچال در کرج تماس بگیرید.

خطا یخچال را چگونه بر طرف کنیم؟

ممکن است یخچال به درستی کار کند حتی اگر کنترل کد خطا را نمایش دهد. گاهی اوقات قطع برق باعث می شود که کنترل مشکلی را تشخیص داده و کدی را نمایش دهد. کنترل ممکن است به نمایش کد ادامه دهد حتی اگر خرابی وجود نداشته باشد. برای تنظیم مجدد نمایشگر به طوری که دمای فریزر و یخچال را نشان دهد، دکمه های صرفه جویی انرژی و روشنایی را به طور همزمان فشار داده و به مدت 8 ثانیه نگه دارید. کد خطا ناپدید می شود و نمایشگر به کار عادی خود ادامه می دهد.اگر کد دوباره روی صفحه نمایش ظاهر شد، مراحل عیب یابی زیر را دنبال کنید تا مشکل شناسایی شده را برطرف کرده و کد را پاک کنید.

اگر کد خطا را از صفحه نمایش پاک کردید و با مشکلات خنک کننده در یخچال مواجه شدید، مشکل مؤلفه ای که باعث ایجاد کد شده است، احتمالاً همچنان وجود دارد، حتی اگر کد را پاک کرده باشید. با فشار دادن و نگه داشتن همزمان دکمه های Energy Saver و Lighting به مدت 8 ثانیه می توانید کد خطای شناسایی شده را دوباره نمایش دهید. صفحه نمایش زنگ می زند و کد را به مدت 1 دقیقه نمایش می دهد. سپس نمایشگر به حالت نمایش دمای فریزر و یخچال برمی گردد.

نکته: سعی کنید، حتما نسبت به ارورهایی که در صفحه نمایشگر یخچال خود مشاهده می کنید بی توجه نباشید، چون ممکن است با یک خطای کوچک که توجه به آن نشده باشد، به مرور زمان باعث مشکلات بزرگتری در دستگاه خود مواجه شوید.

انواع خطا ها در یخچال

2 E خرابی سنسور دمای محفظه یخچال

4 E خرابی سنسور دمای یخ زدایی اواپراتور فریزر

5 E خرابی سنسور دمای یخ زدایی اواپراتور یخچال

6 E خرابی سنسور دمای محیط

8 E خرابی سنسور دمای یخ ساز

13 Eخرابی سنسور رطوبت

21 Eخرابی فن اواپراتور فریزر

22 Eخرابی فن اواپراتور یخچال

23 Eخرابی فن کندانسور

24 Eخرابی سیستم یخ زدایی اواپراتور فریزر

25 Eخرابی سیستم یخ زدایی اواپراتور یخچال

26 Eخرابی یخ ساز

خطا یخچال را چگونه بر طرف کنیم؟

41 E یا PC Er خطای ارتباط بین کنترل پنل و برد کنترل الکترونیکی

71 E دمای محفظه فریزر خیلی بالاست

72 E دمای محفظه یخچال خیلی بالاست

81 E کمپرسور راه اندازی نشد

82 E خرابی برد اینورتر

83 E کمپرسور جریان غیرعادی می کشد

84 E کمپرسور قفل شده

85 E ولتاژ تغذیه کمپرسور خیلی کم است

86 E ولتاژ تغذیه کمپرسور خیلی زیاد است

نتیجه گیری: با توجه به مواردی که در این مقاله گفته شد، کلا ارور در یخچال خیلی می تواند به ما در قسمت های یخچال که دچار مشکل شده است را بررسی کرده و به صورت کد اخطار بر روی نمایشگر دستگاه به ما نشان دهد. در چنین حالتی ما خیلی راحت می توانیم نسبت به خرابی دستگاه خود اقدام کنیم.

برای علت سر و صدا یخچال چیست کلیک کنید.

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =