51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

روش های تمیز کردن و بوزدایی یخچال و فریزر

 

روش های تمیز کردن و بوزدایی یخچال و فریزر یخچال فریزر به دلیل مواد غذایی، میوه و سبزیجاتی که درون آن قرار دارند ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند. با ما همراه شوید تا شما را با روش های تمیز کردن و بو زدایی یخچال و فریزر آشنا کنیم . اگر هم با مشکلی مواجه شده اید که نمی توانید آن را حل کنید ، با تعمیر یخچال در کرج تماس بگیرید .

 

 

یخچال و فریزر چگونه تمیز و بوزدایی کنیم ؟

 

گاهی پیش می آید موادی خریداری می‌کنید و درون یخچال قرار می‌دهید، اما مدت‌ها فراموش می‌کنید سراغ آنها بروید و آنها را مصرف کنید، بنابراین بسیاری از این موادغذایی فاسد می‌شود و بوی بد و  نامطبوعی از خود به جا میگذلرند . که ممکن است بوی بدی به یخچال بدهد. گاهی هم برخی از مواد غذایی هستند که بدون این که فاسد شوند، به خودی خود بوی بد و نامطبوعی را درون یخچال ایجاد می‌کنند. در مواردی حتی با برطرف کردن غذای فاسد شده یا خارج کردن ماده‌ای که بو از خود بجا گذاشته است ، باز هم بوی بدی داخل یخچال است و می‌تواند آزاردهنده باشد . به طوری که تنها با تمیز کردن کامل یخچال می‌توان از شر این بوی بد خلاص شد .

 

روش های تمیز کردن و بوزدایی یخچال و فریزر
 

بشویید و تمیز کنید

 

اولین گام در برطرف کردن بوی نامطبوع یخچال، شناسایی منبع بو است. گاهی حتی با شست ‌و شوی کامل یخچال هم بار دیگر بوی بد بازمی‌گردد، مگر این که منبع اصلی بو را خارج کنید. تمام مواد موجود در یخچال را بیرون بریزید و به دنبال ماده‌ای غذایی بگردید که تاریخ انقضای آن گذشته یا بیش از یک هفته داخل یخچال بوده است. تک‌ تک موادی را که بیرون می‌آورید بو کنید تا اگر بوی نامطبوعی می‌دهد، آنها را دور بیندازید .

 

مواد بوزدا 

 

یک از روش های تمیز کردن و بوزدایی یخچال و فریزر مواد بوزدایی است .

جوش شیرین و دانه‌های قهوه از جمله موادی است که قرار دادن آنها داخل یخچال می‌تواند بوی نامطبوع آن را جذب کند و از بین ببرد .

 

سرکه سفید هم می‌تواند بسیاری از بوهای بد یخچال را خنثی کند. یک ظرف در باز حاوی سرکه سیب داخل یخچال قرار دهید تا زمانی که بوی نامطبوع را برطرف کند .

 

عصاره وانیل هم می‌تواند بوی بد یخچال ر از بین ببرد. پارچه‌ای را آغشته به عصاره وانیل کنید داخل یخچال قرار دهید.

 

از پرتقال بریده شده نیز در داخل یخچال می‌توان برای از بین بردن بوی نامطبوع استفاده کرد .

 

 

بوهای مقاوم

 

اگر بعد از تمیز کردن یخچال هنوز بوی بد ماندگار بود، بهتر است مواد غذایی داخل آن را در محیط خنکی قرار دهید و یخچال را از پریز بکشید و در یخچال را به مدت چند روز باز بگذارید تا بوی داخل آن از بین برود .

 

روش های تمیز کردن و بوزدایی یخچال و فریزر

 

گردش هوای داخل یخچال

 

همیشه از وجود گردش هوای داخل یخچال اطمینان حاصل کنید. وجود جریان هوا به حذف بو از یخچال و همچنین به ماندگاری هر چه بیشتر میوه‌ها و موادغذایی کمک می‌کند .

 

 

یخ زدایی کنید

 

گاهی بوی نامطبوعی که داخل یخچال ایجاد می‌شود به دلیل ترکیب مواد فریز شده با یخ است، بنابراین بهتر است یخچال را یخ زدایی کنید تا از بویی که در لایه های ضخیم یخ جا خوش کرده، خلاص شوید .

مطالب مرتبط