51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

طریقه تشخیص سوختن موتور یخچال الکترواستیل

به اشتراک بذارید

طریقه تشخیص سوختن موتور یخچال الکترواستیل

طریقه تشخیص سوختن موتور یخچال الکترواستیل، یکی از مهمترین علائم سوختن کمپرسور صدای غیر طبیعی آن است.

با نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج، اطمینان، کیفیت و کار بلد ترین تکنسین ها را با آن ها تجربه کنید.

طریقه تشخیص سوختن موتور یخچال الکترواستیل

علائم های سوختن موتور یخچال الکترواستیل کدامند؟

با توجه به این که، معمولا هر موتور در یخچال باید 10 سالی کار کند. اما در بعضی از مواقع ممکن است، این دستگاه دچار سوختن شود. در ادامه با چند مورد از این علائم ها آشنا خواهیم شد:

صدای کمپرسور: کلا یخچال صدای خیلی ملایمی دارد، که همه ما با آن آشنا هستیم. در بعضی از مواقع پیش آمده که از دستگاه هیچ صدایی به گوش نرسد یا اینکه صداهای خیلی عجیبی از آن به گوش برسد، نشانه های سوختن و یا از کار افتادن موتور یخچال است.

افزایش زیاد نرخ قبض برق خانه: اگر قبلا قبض برق شما با قیمت معقول محاصبه می شد، اما ناگهانی قبض برق شما با قیمت خیلی زیاد شود، این علائم هم می تواند نشان دهنده از کار افتادن کمپرسور دستگاه باشد.

گرمای بیش از حد موتور یخپال الکترواستیل: به طور عادی و معمول موتور یخچال گرمایی دارد. اما اگر با گرمای زیادی مواجع شدید که غیر عادی بود، باید هر چه سریع نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. دلیل داغ شدن آن، کاهش گاز در یخچال می باشد.

از کار افتادن فن کمپرسور یخچال: از آنجا که، فن یخچال وظیفه خنک نگه داشتن کمپرسور را به عهده دارد، اگر به هر دلیلی این فن از کار بیوفتند، در نتیجه کمپرسور داغ خواهد شد و باعث سوختن آن خواهد شد.

طریقه تشخیص سوختن موتور یخچال الکترواستیل

چه عواملی باعث خرابی این قطعه می شود؟

با بعضی از علائم سوختن موتور یخچال آشنا شدیم، حالا بهتر است با عواملی که باعث از کار افتادن کمپرسور می شود هم آشنا و آن را مورد بررسی قرار دهیم:

 بالا رفتن ناگهانی ولتاژ برق: جالب است بدانید، که رعد و برق یکی از عوامل افزایش ولتاژ ناگهانی  برق است. این ولتاژ بالا خیلی زیاد به وسایل برقی از جمله یخچال آسیب می رساند. با این مشکل، جریان الکتریکی به طور ناگهانی از یخچال خارج و باعث گرمای موتور یخچال می شود.

کثیف شدن کویل های کندانسور: اگر این کویل ها دچار کثیفی شوند، هوا به خوبی جا به جا نخواهد شد، موتور به سختی خنک می کند و مجبور است مدام کار کند، در نهایت باعث سوختن آن خواهد شد.

طریقه تشخیص سوختن موتور یخچال الکترواستیل

نشت مبرد یخچال: مبرد که با فشرده سازی کمپرسور کار می کند و باعث خنک کردن دستگاه می شود، اگر این مبرد بر اثر نشتی یا کثیف شدن و همچنین بیش از حد بودن دچار مشکل شود، موتور یخچال هم از کار خواهد افتاد.

چگونه می توان از سوختن موتور یخچال جلوگیری کرد؟

همه ما می دانیم، که موتوریا همان کمپرسور یکی از مهمترین اجزای یخچال به حساب می آید. پس بهتر است در حفظ و نگه داری آن دقت بیشتری کنید. بهترین کار برای حفاظت از دستگاه خود، از تثبیت کننده ولتاژ برق استفاده کنید و فراموش نکنید، یخچال را مستقیم به برق نزنید. استابلایزر به دستگاهی می گویند که، نوسانات ولتاز را تثبیت و به مصرف کننده می رساند.

نکته و کلام آخر: به طور کلی گرمای بیش از حد موتور و بدنه یخچال، مسئله ی خیلی مهم و نگران کننده ای است. چون از کار افتادن موتور هزینه زیادی دارد، و بهتر است در این مواقع یخچال نو جایگزین یخچال کهنه شود.

 

 

 

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =