51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

چرا یخچال الکترواستیل سرمای زیادی دارد

به اشتراک بذارید

چرا یخچال الکترواستیل سرمای زیادی دارد

چرا یخچال الکترواستیل سرمای زیادی دارد، از مهمترین علت ها می توان به خرابی قطعاتی مثل: دمپر ورودی هوا، برد، ترموستات و برد کنترل دما اشاره کرد.

برای تعمیر و تعویض هرگونه خرابی در دستگاه خود، با نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج تماس بگیرید.

چرا یخچال الکترواستیل سرمای زیادی دارد

علت های سرمای زیاد یخچال الکترواستیل

زمانی این مشکل را در دستگاه خود حس کردید، باید قطعات مهم یخچال را مورد برسی قرار داد. در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • خرابی در دمپر یخچال: وظیفه اصلی این وسیله در یخچال، کنترل جریان هوا در فن اواپراتور و همچنین کنترل هوای سرد به داخل دستگاه می باشد. اگر این قطعه دچار مشکل شود، هوای یخچال بسیار پایین می آید و در انتها، سرمای زیادی در دستگاه خود احساس خواهید کرد.
  • نقص در برد اصلی یخچال الکترواستیل: از آنجا که برد تمامی عملکرد یک یخچال را بر عهده دارد، و همچنین سنسور و حسگر که هر کدام از بخش های مهم دستگاه به شمار می روند، و به برد اصلی متصل می باشند، اگر دچار نقص شوند در عملکرد صحیح یخچال اختلال به وجود می آورند و باعث سرمای زیاد در آن خواهند شد.
  • خراب شدن ترموستات: این قطعه مهم که در بیشتر لوازم برقی وجود دارد، در قسمت سرمایشی دستگاه نقش به سزایی ایفا می کند. مثل اگر دمای یخچال بالا برود، سرمایش کم شود، خیلی سریع این مشکل را تشخیص و نسبت به آن عکس العمل نشان می دهد. حالا اگر این دستگاه معیوب شود، باعث سرمای زیاد در دستگاه خواهد شد.
  • نشتی گاز: از آنجا که گاز یخچال برای خنک نگه داشتن دستگاه به کار می رود، حالا اگر نشتی به وجود بیاید و یا گاز کم یا زیاد شود، می توانیم از علت های سرد شدن بیش از حد یخچال دانست.
  • سنسور محیطی: این وسیله سنجش دمای یخچال را انجام می دهد. این قطعه که دما را در دستگاه سنجش می کند، قطعا خراب شدن آن می تواند یکی از علت های سردی زیاد یخچال باشد.

چرا یخچال الکترواستیل سرمای زیادی دارد

آیا تنظیم نبودن درجه دما در دستگاه علت سرمای زیاد در یخچال الکترواستیل می شود؟

به طور کلی تنظیم نبودن درجه دما، در کل عملکرد یک یخچال می تواند اثر بگذارد. دمای مناسب برای یخچال در تابستان 3 و در زمستان بهتر است روی دمای 5 درجه سانتی گراد قرار بگیرد.

نتیجه گیری: کاربران عزیز، مهمترین علت های سردی یخچال الکترواستیل را در این مقاله برایتان شرح دادیم، بهتر است برای برسی دقیق و خراب نشدن بیشتر یخچال، با نمایندگی یا یک تکنسین در این زمینه تماس بگیرید.

برای دمای یخچال الکترواستیل کلیک کنید.

 

 

 

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =