51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

چه زمان یخچال تعمیر می شود

به اشتراک بذارید

 چه زمان یخچال تعمیر می شود

چه زمان یخچال تعمیر می شود، هر وقت مشکل یا خرابی خاصی در دستگاه خود مشاهده کردید، قبل از وارد شدن خسارات جدی تر حتما با تعمیرگاه یخچال تماس بگیرید.

یکی از راه های تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه، تماس با نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج است.

 چه زمان یخچال تعمیر می شود

 

مراحل تعمیر یخچال

هر دستگاهی بستگی به نوع مشکلی که ممکن است برایش پیش بیاید، نیاز به تعمیر دارد. حالا اگر با مشکلی رو به رو شدید بهتر است این مراحل را طی کنید:

 • مرحله اول پیدا کردن مشکل دستگاه: در قدم اول تماس با یک تکنسین ماهر و عیب یابی کردن خرابی یخچال است. معمولا این مشکل با سر و صدای زیاد، نشتی آب، خنک نکردن یخچال و یا خالی شدن گاز همراه خواهد بود.
 • مرحله دوم: در این مرحله تکنسین کار با توجه به خرابی قطعه و نوع دستگاه، آن را تهیه می کند.
 • مرحله سوم: بعد از تهیه قطعه یدکی مورد نیاز، اگر این قطعه خراب باشد آن را تعویض و اگر نیاز به تعمیر، آن را درست می کند.
 • مرحله آخر: در این مرحله بعد از نصب یا تعمیر قطعه مورد نظر، باید تست آزمایش انجام بگیرد تا مطمئن شویم که آن درست شده باشد.

 چه زمان یخچال تعمیر می شود

زمان تعمیر یا تعویض قطعات یخچال به چه چیزایی بستگی دارد؟

این زمان بستگی به نوع خرابی در دستگاه می باشد، یعنی اگر مشکل ساده باشد که در طی چند ساعت درست خواهد شد. حالا اگر این خرابی پیچیده باشد مطمئنا زمان بیشتری طول می کشد. در زیر به زمان و نوع مشکلات در یخچال می پردازیم:

 • نوع خرابی یا مشکل: خود مشکل به 3 نوع تقسیم می شود.
 1. مشکل ساده: می توانیم به تنظیم نبودن دما، فیلتر آب، تعویض لامپ داخل دستگاه و خراب بودن لاستیک دستگاه اشاره کرد که همگی به راحتی قابل حل هستند.
 2. مشکل متوسط: می توانیم به تعویض کردن ترموستات، تعویض فن و یا شلنگ آب اشاره کرد، که این ها همه در طی زمان کوتاهی قابل حل هستند.
 3. مشکل پیچیده: در این قسمت ممکن است، کمپرسور یا سیستم اصلی خنک کننده درگیر شده باشد که چند روز زمان برای تعمیر و یا تعویض آن نیاز می باشد.

 چه زمان یخچال تعمیر می شود

 • نوع یخچال ها: تعمیر دستگاه های ساده بسیار راحت است و خیلی سریع تعمیر می شوند. دستگاه های هوشمند که سیستم پیچیده تری دارند، تعمیر کردن آن ها هم به زمان بیشتری نیاز خواهد بود.
 • قطعات یخچال: تعمیر دستگاه بستگی به قطعاتی دارد که ممکن است به راحتی پیدا شود در نتیجه خیلی سریع کار شما پیش خواهد رفت، اما گاهی ممکن است قطعه ای نایاب باشد که در این شرایط تا تعمیرکار آن را پیدا کند و روی دستگاه شما آن را نصب کند، زمان بیشتری لازم است.
 • تعمیرکار: اگر یک تکنسین ماهر باشد، به راحتی مشکل را پیدا و خیلی سریع نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام می کند، اما گاهی پیش می آید که تکنسین کم تجربه باشد که خود این امر باعث می شود زمان تعمیر را به عقب بیندازد.

نتیجه گیری: با توجه به مواردی که در بالا گفتیم، همه آن ها می توانند، در زمان تعمیر یا تعویض قطعات در یخچال تاثیر بگذارد.

برای یخچال چند فوت است یعنی چی  کلیک کنید.

 

 

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =