51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

چگونه سر و صدای یخچال الکترواستیل را کم کنیم؟

به اشتراک بذارید

چگونه سر و صدای یخچال الکترواستیل را کم کنیم؟

چگونه سر و صدای یخچال الکترواستیل را کم کنیم؟ هر زمان که یک دستگاه شروع به تولید سر و صداهای ناآشنا کند، که قطعا شما را نگران خواهد کرد،  اما جای نگران کننده نیست، سعی کنید در چنین مواقع با نمایندگی سرد کرج تماس گرفته و با خیال آسوده کار را به آن ها بسپارید. اکثر سازندگان در دفترچه راهنمای کاربر یخچال توضیح می‌دهند که، برخی صداها کاملاً طبیعی هستند و ناشی از تفاوت دما بین فضای سرد داخلی و محیط گرم یا حتی گرم بیرون هستند.

چگونه سر و صدای یخچال را کم کنیم؟

سرمایش در یخچال و فریزر توسط یک سیستم با کمپرسور (بعضی از لوازم خانگی دارای فن نیز می باشد) انجام می شود که باعث ایجاد صدایی می شود. میزان صدا به نصب، استفاده صحیح و سن دستگاه بستگی دارد. پس از راه اندازی دستگاه، صدای کار (یا جریان مایع خنک کننده) ممکن است برای چند ساعت بلندتر باشد. این نشانه نقص نیست و بر عمر دستگاه تأثیر نمی گذارد.

هنگامی که درب مکرر یا برای مدت طولانی باز می شود، زمانی که مقدار بیشتری غذا ذخیره می شود، و یا هنگامی که عملکرد انجماد یا خنک کننده شدید وجود دارد، ممکن است سر و صدای یخچال به طور موقت به دلیل بار بیشتر روی سیستم خنک کننده افزایش یابد روشن خواهد شد.

زمزمه کردن کاملا طبیعی است

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید: همه یخچال ها نوعی صدا ایجاد می کنند. معمولاً زمزمه می کنند. زمزمه صدای امضای آنهاست.

 یکی دیگر غرغر است که، ناشی از جوشیدن گاز خنک کننده در اواپراتور است که به این ترتیب یخچال خنک می شود.صداهای عجیب و غریب دیگر ممکن است نشان دهنده یک مشکل باشند، به خصوص اگر با مشکلات دیگری همراه باشند. اگر متوجه شدید که غذا به درستی خنک نمی‌شود یا یخ‌ساز کار نمی‌کند، لازم است به دقت نگاه کنید. می‌توانید خودتان تشخیص اولیه را انجام دهید و یا با تعمیر یخچال در کرج تماس بگیرید.

 

چه صداهایی در یخچال الکترواستیل باید مورد توجه قرار بگیرد؟

صدای خس خس به احتمال زیاد یک آلارم جعلی است، همانطور که صداهای ترک خوردگی نیز وجود داردصدایی که از یخچال بیرون می آید ممکن است ترسناک به نظر برسد اگرچه می توان آن را به راحتی توضیح داد. در بیشتر موارد، فقط آب روی بخاری یخ زدایی می چکد. هیچ نگرانی واقعی در اینجا وجود ندارد.

صدای ترکیدن و ترک خوردن ممکن است ترسناک به نظر برسد. اما این موارد در محیط‌ های گرم بسیار رایج هستند و می‌توان آن‌ها را به انبساط و انقباض قطعات داخلی نسبت داد، زیرا یخچال دما را تغییر می‌دهد، بنابراین نیازی به هیچ اقدامی از جانب شما نیست.

چگونه سر و صدای یخچال را کم کنیم؟

صداهای مکانیکی در یخچال الکترواستیل لزوماً نشانه خرابی نیستند

اکثر مردم صداهای مکانیکی بلند (تر) را به خرابی قطعات ربط می دهند. صدای پر سر و صدایی که از پشت یخچال می آید ترسناک است. از آنجایی که “موتور” یخچال در اینجا قرار دارد، احتمالاً به فن کندانسور یا کمپرسور متصل است. این دو نیاز به تمیز کردن دوره ای دارند زیرا اگر به قسمت پشتی یخچال و فریزر پوشیده از گرد و غبار نگاه کنید به سرعت متوجه خواهید شد.

تمیز کردن ساده و پاک کردن هر گونه زباله ای که ممکن است، بین پره های فن جمع شده باشد با استفاده از یک برس نرم ممکن است این کار را انجام دهد.

اگر هرگونه مشاوره یا مشکلی برای دستگاه شما پیش آمد، حتما با نمایندگی  یخچال الکترواستیل در کرج تماس بگیرید.

صدای جغجغه در یخچال چیست؟

گاهی اوقات سر و صداهای غیر معمول یا بلندی ممکن است، در حین کار یخچال ایجاد شود که برای دستگاه غیر عادی است. و اغلب نتیجه نصب نادرست است. هر یخچالی باید صاف و ثابت روی یک سطح جامد قرار گیرد که به اصطلاح به آن تراز کردن می گویند، و دیوار یا عناصر مجاور را لمس نکند. در صورت شنیدن صدای تق تق، بررسی کنید که آیا تجهیزات داخلی در جای خود قرار دارند، ممکن است قوطی ها، بطری ها یا ظروف دیگر با یکدیگر برخورد می کنند و باعث ایجاد صدای شبیه جغجغه می شوند.

اگر یخچال شما صداهایی شبیه جیغ یا جیک می دهد، فن اواپراتور آن ممکن است خراب شده باشد. از آنجایی که این فن معمولاً در پشت فریزر قرار دارد، اگر عادت به تعمیر وسایل الکتریکی ندارید، ممکن است،  ایده خوبی باشد که با یک تکنسین تعمیر تماس بگیرید. اگر هستید، می‌توانید یخچال را از برق بکشید، فن، سیم‌ها و تمام اجزای مجاور را از نظر نشانه‌های سایش و پارگی، آسیب یا خوردگی بررسی کنید. اینها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

کلیک کردن؟

اگر به تازگی یخچال خود را جابه جا کرده اید و صدای کلیک در آن پخش می شود، ممکن است. نشانه ای از اتصال خراب باشد که مانع از کارکرد یخ ساز می شود. کلیک کردن از یخ ساز همچنین می تواند به این معنی باشد که شیر خط آب شل است یا به منبع آب متصل نیست.

یکی از صداهایی که آرزو می کنید هرگز از یخچال خود نشنیده باشید، تق تق است، زیرا احتمالاً با از کار افتادن کندانسور یا کار نکردن موتور فن به درستی مرتبط است. تعمیری را تضمین می کند که می تواند پرهزینه باشد.

برای دلایل رایج خرابی یخچال چیست؟ کلیک کنید.

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =