51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

یخچال چند فوت است یعنی چی   

به اشتراک بذارید

یخچال چند فوت است یعنی چی     

یخچال چند فوت است یعنی چی، یک واحد اندازه گیری حجم است که ظرفیت فضای داخلی یخچال را به ما نشان می دهد. و معمولا هر خانوار با توجه به میزان استفاده از دستگاه، آن را انتخاب و خریداری می کنند.

برای مشاوره و خرابی دستگاه خود، با نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج تماس گرفته تا شما را راهنمایی و مشاوره کند.

یخچال چند فوت است یعنی چی 

ظرفیت یخچال چگونه محاسبه می شود

فوت مکعب واحد اندازه گیری حجم است که برای ظرفیت  یخچال از آن استفاده می شود. همه ما در هر محیط و مکانی که باشیم از یخچال استفاده می کنیم، پس ظرفیت دستگاه را با توجه به میزان کارایی و تعداد افراد یک خانواده یا یک محیط  کاری انتخاب می کنند. ظرفیت در یخچال یعنی حجم از فضای داخلی دستگاه را نشان می دهد که با توجه به آن، حجم یا همان فوت آن را خریداری می کنند.

نحوه انتخاب ظرفیت مناسب برای یک یخچال

فوت در یخچال به ما کمک می کند، که آن را بر حسب نیاز و مقدار حجم مواد غذایی که قرار است داخل آن قرار بگیرد می خرند. در ادامه به نکاتی برای انتخاب یک یخچال با فوت مناسب اشاره می کنیم:

  • انتخاب کردن یک حجم مناسب

مثلا برای خانواده های کم جمعیت، یخچال هایی با ظرفیت 12 الی 18 فوت مکعب مناسب می باشد.

برای خانواده های پر جمعیت، بهترین یخچال برای این گونه خانوارها، با ظرفیت 18 الی 25 فوت مناسب خواهد بود.

اما برای جاهای بزرگتر و پرجمعیت تر مثل، فروشگاه ها، کارخانه ها و یا رستوران های بزرگ، قطعا باید از یخچال های بزرگ صنعتی استفاده کنند.

یخچال چند فوت است یعنی چی 

  • عوامل تاثیرگذار برای انتخاب فوت یخچال

مثلا ممکن است یک خانواده کم جمعیت باشند، اما عادت دارند مواد غذایی را به مقدار زیاد تهیه کنند و آن ها را به مدت زمان بیشتر نگه دارند، پس برای اینگونه خریدها باید یخچال با فوت بیشتر خریداری کنند.

یکی دیگر از عوامل می توانیم به فضا و محیط آشپزخانه (کوچک و بزرگ ) بودن آن اشاره کرد. که با توجه به آن می توانید فوت یخچال خود را انتخاب کنید.

یه سری از دستگاه ها هستند که، به راحتی می توان فضای داخلی آن ها را تنظیم کنید، مثلا قفسه های متحرک که با تغیر دادن آن ها فضا را کم یا زیاد کنید.

  • انواع یخچال ها بر اساس ظرفیت آن ها

دستگاه هایی که به صورت بالا و پایین هستند، حجم آن ها معمولا 14 الی 25 فوت می باشند.

یخچال های ساید بای ساید، این مدل از دستگاه ها که معمولا حجم داخلی آن ها بین 20 الی 30 فوت می باشند.

یک سری دستگاه ها که فرنچ دور هستند، یعنی درب های دوتایی در قسمت بالا و دو کشو در قسمت پایین قرار می گیرد که ظرفیت آن ها بین 20 الی 30 فوت می باشد.

یخچال چند فوت است یعنی چی 

  • صرفه جویی در انرژی: با توجه به میزان ظرفیت و حجم یخچال ها، دستگاه هایی که فوت آن ها بزرگتر هستند مصرف انرژی بیشتری هم دارند. پس انتخاب کردن یک یخچال با برچسب انرژی A می تواند، هزینه های برق را تا حدودی کاهش دهد.

نتیجه گیری: با توجه به نکات گفته شده در این مقاله شما تا حدودی متوجه شدید که چگونه یک یخچال با ظرفیت مناسب را برای میزان استفاده خود تهیه کنید.

برای چرا یخچال می سوزد؟ کلیک کنید.

 

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =