51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

10مشکل رایج یخچال

به اشتراک بذارید

10مشکل رایج یخچال

10مشکل رایج یخچال، یک یخچال قابل اعتماد می تواند تا 20 سال دوام بیاورد، اما در برخی مواقع، مشکلات مختلفی را تجربه خواهید کرد. هنگام تعویض یخچال به جای تعمیر آن، شهرت برند و کارایی انرژی آن را در نظر بگیرید. یخچال شما بالاترین انرژی گیر در آشپزخانه شماست، این هزینه را افزایش می دهد. به رایج ترین مشکلات یخچال در زیر نگاهی بیندازید تا ببینید آیا باید یخچال خود را تعمیر یا تعویض کنید.

10مشکل رایج یخچال

10 مشکل رایج یخچال

1. مشکلات دما رایج ترین مشکل یخچال خنک نشدن یخچال است. بدیهی است که خنک نگه داشتن غذا در یخچال یک ضرورت است، بنابراین این موضوع باید به سرعت برطرف شود.

از دیوارها دور نگه دارید مطمئن شوید که یخچال شما به درستی قرار گرفته است و خیلی نزدیک به دیوار نیست. دریچه های هوا باید فضای مناسبی برای جریان هوا داشته باشند.

واشر فرسوده مطمئن شوید که درب یخچال شما به درستی باز و بسته می شود. اگر متوجه شدید که به سختی بسته می شود یا باید آن را باز کنید، ممکن است نیاز به تعویض درزگیر درب یخچال داشته باشد.

گیج کنترل دما با قرار دادن دماسنج در داخل دستگاه، دوبار بررسی کنید که دمای داخلی یخچال شما صحیح باشد. ممکن است گیج شکسته باشد و دمای یخچال شما را به درستی نخواند و خنک نکند.

 2. دریچه های مسدود شده 

گردش هوای یخچال شما به دریچه هایی برای حفظ دمای خنک و یکنواخت در سرتاسر یکی است. وقتی یخچال را با مواد غذایی، باقیمانده و سایر مواد فاسد شدنی پر می کنیم، تهویه داخلی ممکن است تا حدی یا به طور کامل مسدود شود.

 3. کویل های کندانسور که کثیف هستند

 اگر به نظر می رسد همه چیز به جز خنک نشدن یخچال کار می کند، با کویل های کندانسور مشکل دارید. اگر کویل های کندانسور سیستم تبرید شما کثیف باشند، عملکرد یخچال شما آسیب می بیند، زیرا برای دفع گرما از داخل دستگاه باید بیش از حد معمول کار کنند.

10مشکل رایج یخچال

 4. موتور فن کندانسور

 اگر یخچال شما هنوز خنک نمی کند، ممکن است مشکل از موتور فن کندانسور باشد. موتور فن هوا را برای خنک کردن کویل های کندانسور می کشد و فن شکسته احتمال گرم شدن بیش از حد دستگاه آشپزخانه و سرد نشدن آن را افزایش می دهد.برای تعمیر یخچال در کرج با تیم سرد کرج تماس بگیرید و از خدمات ما بهرمند شوید.

5. فن اواپراتور 

بسته به نوع یخچال شما، ممکن است یک یا چند فن اواپراتور نصب شود. هوای سرد کویل های اواپراتور توسط این فن ها در سراسر محفظه فریزر پخش می شود.

6. کنترل پنل ها

 اکثر مدل های فعلی یخچال از حداقل دو برد مدار برای مدیریت عملکردهای کلیدی یخچال استفاده می کنند: برد اصلی و کنترل دما. یک یا هر دو برد مدار باید آسیب ببینند تا یخچال شما خنک نشود و در نتیجه مواد غذایی پوسیده شوند.برای تعمیر برد یخچال در کرج با ما تماس بگیرید.

7. در دسترس بودن برق 

گاهی اوقات به آسانی بررسی وصل یا قطع بودن یخچال قبل از جدا کردن آن برای کشف مشکل، آسان است. اگر دوشاخه برق به طور کامل در پریز قرار نگرفته باشد، احتمالاً آزاد می شود و در نتیجه برق یخچال شما قطع می شود.

10مشکل رایج یخچال

8. قرار دادن یخچال در مکان نامناسب

شاید در نگاه اول قرار دادن یخچال در هر جای آشپزخانه مسئله مهمی نباشد، اما مکان یخچال شما بر عملکرد درست آن تأثیر دارد. اگر آشپزخانه شما بیش از حد سرد یا گرم باشد، توانایی خنک کنندگی یخچال شما آسیب خواهد دید. وجود وسایل گرم مانند ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق در کنار یخچال شما نیز می تواند بر توانایی خنک کنندگی آن تأثیر بگذارد. پس بهتر است دستگاه خود را دور از وسایل گرمایشی قرار دهید.

9. تسطیح ناهموار زمین 

آیا متوجه شده اید دستگاه شما به خوبی تراز نشده است، حتما آن را چک کنید زیرا همین تراز نبودن یخچال باعث می شود، هم درب یخچال به خوبی بسته نشود و هم اینکه باعث سرو صدا در یخچال ایجاد کند. اگر سطح کناری یخچال شما حتی کمی اشتباه باشد، همه چیز را از بین می برد و از عملکرد سیستم خنک کننده جلوگیری می کند.

10. تسویه هوا

اگر یخچال‌های داخلی یا ضد عمق شما در مناطق خاصی پر از مواد غذایی باشند، گردش هوا مسدود می‌شود و از سرد شدن مدل شما جلوگیری می‌کند.

حرف آخر: کاربران عزیز: اگر چه در یخچال خود با مشکلی مواجع شدید، تا حد ممکن سعی کنید سر از خود به تعمیر آن نپردازید. بهترین و مطمئن ترین کار تماس با نمایندگی یخچال می باشد.

برای بهترین مارک یخچال برای جهزیه کلیک کنید.

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =