51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

به اشتراک بذارید

تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل، این قطعه خیلی مهم در یخچال، اگر دچار خرابی شود باید توسط تکنسین ماهر تعویض یا تعمیر شود.

تماس با نمایندگی یخچال الکترواستیل در کرج، با خیال آسوده برای تعمیر یا تعویض برد یخچال خود اقدام کنید.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

وظیفه برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

در یخچال های قدیمی قطعات مکانیکی  زیادی برای سرد نگه داشتن محفظه یخچال وجود داشت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در یخچال ها، وسیله ای به نام برد الکترونیکی نصب کردند که وظیفه  کیفیت سرما را در دستگاه کنترل می کند.

مزایا و مشخصات برد الکترونیکی

این قطعه مانند مغز به تمامی قسمت های یخچال فرمان و همچنین کنترل می کنند. اگر برد از کار بیوفتند تمامی سیستم یخچال هم کار نخواهد کرد. از مزایای این قطعه خیلی مهم این است که: دارای فضای کم، از سیستم هوشمند بالایی برخوردار است و همچنین کنترل دقیق دارد.

علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

برای اینکه بدانیم برد دچار مشکل شده است، علائمی در یخچال نشان داده می شود. بعضی از این علائم را در ادامه با هم مورد بررسی قرار می دهیم:

  1. روشن نشد صفحه نمایشگر و خاموش بودن اعداد بر روی صفحه
  2. خاموش و روشن شدن صفحه نمایشگر
  3. نشان داده شدن ارور بر روی صفحه نمایشگر
  4. از کار افتادن یکی از قطعات مانند: موتور، سیستم دیفراست و ……
  5. اخطار در دمای یخچال
  6. شنیده شدن صدای بوق ممتد از یخچال

علل روشن نشدن صفحه نمایشگر یا دیسپلی یخچال

یکی از مهم ترین قسمت برد الکترونیکی منبع تغذیه است.

این قسمت از برد، به محض وارد شدن برق، این ناحیه وارد عمل می شود. وظیفه منبع تغذیه، تولید ولتاژ AC و DC در رنج های گوناگون  برای تمامی سایر قسمتهای برد کارکردی دارد.

منبع تغذیه نسبت، به قسمت های دیگر یخچال بیشتر دچار خرابی می شود.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

چرا بر صفحه نمایش یخچال ارور داده می شود؟

کلا ارورها برای هشدار دادن در صفحه نمایشگرها توسط برد الکترونیکی انجام می شود. از طریق این اخطار ها ما به عیب دستگاه پی خواهیم برد. اگر این کد های اخطار وجود نداشتند، خیلی سخت به خرابی و نقص برد می توان پی  برد. هر یک از این ارورها نشانگر خرابی برد الکترونیکی در قسمت یخچال را نشان خواهد داد.

علت کار نکردن مدار فرمان برد و تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

زمانی پیش می آید که قطعات سالم هستند ولی کار نمی کنند، این حالت یکی دیگر از علائم خرابی برد است.

به این معنا که، مثلا موتور یخچال توسط تکنسین کار بررسی شد و سالم بودن آن را صادر کرد، ولی کار نکرد، در این صورت تعمیرکار باید سراغ برد دستگاه برود و آن را چک کند.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

برای تعمیر این قطعه بسیارمهم، درمحل قابل درست شدن نسیت، چون تعمیر آن نیاز به دستگاه های تخصصی دارد که فقط در کارگاه قابل انجام شدن است. وقتی برد الکترونیکی خراب می شود، باید تکنسین آن را جدا کرده و برای درست کردن آن به کارگاه منتقل کند. زمان زیادی برای درست کردن آن نمی برد، تقریبا بین 2 تا 5 ساعت زمان لازم است.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل

هزینه تعمیر برد الکترونیکی یخچال

معمولا خرابی برد قابل تعمیر است. زمانی که برد به کارگاه برده شد، تکنسین آن را عیب یابی می کند بعد نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام می کند. در موارد خاص امکان دارد برد تعمیر نشود که این مشکل در قسمت ic رخ خواهد داد. که در این حالت باید قطعه تعویض شود. برای تعمیر برد یخچال کارشناس عیب آن را پیدا و هزینه را بر آورد می کند.

نکته: برای تعمیر برد الکترونیکی، باید اول قسمت های مثل ترانز یستور، خازن ها، ترانس و همچنین قسمت های دیوید ها تغذیه مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =