51 82 77 36 – 026

50 82 77 36 – 026

10 راه برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی شود

به اشتراک بذارید

10 راه برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی شود

10 راه برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی شود یخچال شما تنها مهم ترین وسیله در خانه است. اگر مجبور باشید می توانید بدون AC یا آب گرم زنده بمانید. حتی می توانید بدون پختن غذای گرم بروید. اما حفظ مواد غذایی یک نیاز مطلق زندگی مدرن است. این یکی از دلایلی است که وقتی درب یخچال شما تا آخر بسته نمی شود بسیار هشدار دهنده است. شاید آب بندی آن متوقف شده باشد یا اخیراً برای شما سخت شده است که آب بندی را نگه دارید.

 مهم نیست که درب یخچال شما چه مشکلی داشته است، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا علت آن را پیدا کرده و راه حلی برای آن پیدا کنید. بیایید نگاهی به ده روش برتر برای تعمیر درب یخچال بیندازیم، زمانی که درب یخچال بسته نمی‌شود، آب‌بندی نمی‌شود یا درزگیر نمی‌شود.

10 راه برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی شود

 1) واشر را تمیز کنید

بیشتر مشکلات درب یخچال به واشر مربوط می شود. آن مهر و موم لاستیکی که تمام قسمت بیرونی درب های یخچال و فریزر را می پوشاند. اگر با افزایش سن واشر کثیف، تاب خورده، جدا شده یا سفت شده باشد، نمی تواند درزبندی را ایجاد کند که یخچال شما را با تمام سرمای داخل، محکم بسته نگه دارد. ساده ترین راه حل این است که بادبان خود را تمیز کنید که ممکن است در طول زمان یک لایه مزاحم از خاک و شن ایجاد کرده باشد. یک اسفنج یا دستمال مرطوب را بردارید و تمام طول واشر لاستیکی را از تمام طرف های موجود کاملاً پاک کنید. کمی سرکه سفید یا صابون ظرف ملایم می تواند به از بین بردن چربی و باقی مانده کمک کند. یک لایه نازک وازلین می تواند نرمی و اثربخشی را به مهر و موم قدیمی تر بازگرداند.

2) واشر را دوباره وصل کنید

واشرهای قدیمی‌تر که دریچه‌های زیادی را دیده‌اند ممکن است در نهایت در جاهایی پیچ خورده یا جدا شوند. این یک دستور العمل مطمئن برای یخچالی است که آب بندی کامل را متوقف می کند. اگر واشر شما بدون اتصال یا پیچ خورده است، ممکن است بتوانید آن را بدون خرید واشر جدید با وصل کردن مجدد واشر قدیمی به درستی تعمیر کنید. روش صحیح به مدل یخچال شما بستگی دارد. برخی از واشرها با نوار چسب متصل می شوند و برخی دیگر از سیمان واشر استفاده می کنند که نوعی چسب برای واشر درب یخچال است.

 3) مهر و موم را تعویض کنید

اگر واشر شما قدیمی است یا به طور قابل توجهی آسیب دیده است، ممکن است مجبور شوید آن را تعویض کنید تا آب بندی خوبی به یخچال خود بازگردانید. قبل از شروع، از مدل و مدل یخچال خود برای انتخاب واشر جایگزین مناسب استفاده کنید. واشر قدیمی را با دقت طبق دفترچه راهنمای یخچال خارج کنید. سپس قبل از پیروی از دستورالعمل های نصب برای اعمال واشر جدید، شیار واشر را تمیز کنید. برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن کار، مهر و موم را پس از تکمیل آزمایش کنید.

10 راه برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی شود

4) پایه ها را متعادل کنید

گاهی اوقات درب یخچال به دلیل آویزان شدن درب به شکلی ناهموار که مانع از قرار گرفتن مناسب واشر می شود، آب بندی را متوقف می کند. این اغلب می تواند به دلیل ناهموار بودن کف یا پایه های یخچال شما باشد. اگر کف شما کاملاً یکنواخت نیست یا یخچال شما روی چیزی ناهموار مانند فرش قرار گرفته است، ممکن است لازم باشد پاها را تنظیم کنید. از یک سطح حباب یا لیزر برای اطمینان از یکنواخت بودن کف یخچال استفاده کنید. اگر کف یخچال تراز است، مطمئن شوید که ارتفاع پاها یکسان است و یخچال را در حالت یکنواخت نگه می دارند.

 5) لولاها را سفت کنید

با تعداد زیادی باز، بسته شدن و گالن های شیر سنگین که در درب ذخیره می شود، درب یخچال شما در نهایت می تواند از لولاها شروع به افتادن کند. خوشبختانه، شما می توانید این مشکل را نسبتاً آسان برطرف کنید. اگر لولاهای شما به خوبی کار می کنند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را سفت کنید، معمولاً در بالا، زیرا فشار وارده بر درب روی بالاترین لولا به پایین می کشد. با این حال، لولاهای پایینی نیز ممکن است نیاز به سفت شدن داشته باشند تا تعادل به درستی برقرار شود.برای تعمیر یخچال در کرج با تیم سرد کرج تماس بگیرید.به احتمال زیاد قبل از بررسی مکانیسم و ​​پیروی از راهنمای کتابچه راهنمای یخچال برای سفت کردن اتصال و تراز کردن مجدد درب یخچال، ابتدا باید پوشش پلاستیکی لولای بالای درب یخچال خود را بردارید.

6) وسایل سنگین را از درب بردارید

مشکل دیگر ممکن است به سادگی این باشد که شما اجسام سنگین زیادی در درب یخچال خود دارید. اگر لولا در حال حاضر به اندازه ای که می تواند با خیال راحت برود محکم باشد و درب همچنان مهر و موم نشود، ممکن است مشکل این باشد که درب به طور مداوم توسط گالن های شیر و سایر اقلام سنگین ذخیره شده در درب یخچال از تراز خارج می شود.

 7) لولاهای آسیب دیده را تعویض کنید

همچنین این احتمال وجود دارد که درب شما تراز و آب بندی نشود زیرا لولاها آسیب دیده اند. زمان زیاد با درب سنگین می تواند لولاها را منحرف کند و ضربه به یخچال شما ممکن است باعث خم شدن آنها شود. اگر لولاهای شما خم شده، آسیب دیده یا زنگ زده است، خبر خوب این است که مجبور نیستید کل یخچال خود را تعویض کنید. اینچ های جدید می توانند دقیقاً در جایی که لولاهای قدیمی نصب شده اند پیچ ​​شوند و درب یخچال شما را با قدرت و قابلیت اطمینان جدید در جای خود نگه می دارند.

10 راه برای تعمیر درب یخچال که بسته نمی شود

 8) قفسه ها را دوباره مرتب کنید

گاهی اوقات، مشکل به سادگی مسدود شدن درب است. اما ممکن است آنقدر اتفاق بیفتد که شما شروع کنید به این انسدادها مشکلی که باید تعمیر شوند. شاید استفاده کامل از قفسه های یخچال منجر به مسدود شدن مداوم درب و بسته شدن درزگیر شود. این مشکل معمولاً فقط با مرتب کردن قفسه های یخچال حل می شود. به این فکر کنید که به چه مقدار فضای نیاز دارید و سینی‌های در از کجا بیرون می‌آیند. احتمالاً می‌توانید به سادگی با جابجایی جایی که هر قفسه و کشو به داخل آن می‌چرخد، یک طراحی ذخیره‌سازی یخچال مؤثرتری بسازید.

 9) درب را دوباره مغناطیس کنید

اگر درب یخچال شما برای بسته ماندن به نیروی مغناطیسی متکی است، این احتمال وجود دارد که مغناطیسی اصلی به مرور زمان از بین رفته یا از بین برود. برای یخچال های مغناطیسی، می توان از یک سرویس تعمیر برای مغناطیس مجدد درب شما استفاده کرد.

 10) در را عوض کنید

در نهایت، این احتمال وجود دارد که کل درب یخچال شما مشکل داشته باشد. اگر درب ضربه خورد یا به دلیل شرایطی منحرف شد، ممکن است هرگز به طور کامل مهر و موم نشود یا دوباره بسته بماند. اگر مشکل درب یخچال شماست، باید هزینه و فایده تعویض کل درب یا خرید یک یخچال جدید را با تمام زنگ‌ها، سوت‌ها و ضمانت‌های لازم بسنجید.

فهرست مطالب

به اشتراک بذارید

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =